جمعه ٣١ فروردين ١٤٠٣ |

راه حل استفاده از فن آوری RFID در بیمارستان ها و مراکز درمانی

یکی از موارد مهم استفاده از تکنولوژی RFID ، بیمارستان ها و کلیه مراکز ارائه دهنده خدمات درمانی میباشد . آنچه در این راه حل مورد نظر میباشد عبارتست ایجاد سیستمهای کنترلی در جهت بهبود خدمات قابل ارائه به بیماران، سهولت در مدیریت کارکنان و استفاده بهینه از تجهیزات بیمارستانی خواهد بود. بدیهی است نتیجه این امر ، مدیریت منابع ، بهبود در ارائه خدمات درمانی ایجاد رضایتمندی در بیماران و در نهایت افزایش بهره وری را در بر خواهد داشت . از جمله مزایای عمومی این تکنولوژی میتوان به موارد ذیل اشاره نمود:

کنترل ورود، خروج و جستجوی کالا و تجهیزات در انبارهای کالا و دارو
رهگیری و کنترل تجهیزات قابل جابجایی در بیمارستان

افزایش امنیت بیماران و همچنین افزایش کارایی در مراقبت از بیمار

کاهش خطاهای درمانی کنترل زمان ارائه خدمات درمانی به بیماران
کاهش مفقودی و سرقت تجهیزات درمانی خصوصا تجهیزات جراحی
کنترل های لازم برای مادر و نوزاد

جهت پیاده سازی به هریک از اجسامی که باید مورد کنترل و رهگیری قرارگیرد، یک tag(رادیو شناسه) نصب و مسیر حرکت نیز از طریق تجهیزات خوانش (Reader) و آنتن (Antenna) پوشش داده خواهد شد. اطلاعات ذخیره شده برروی tag بوسیله آنتن ها دریافت و از طریق تجهیزات خوانش به بانک اطلاعات مرکزی منتقل خواهد شد. از جمله موارد استفاده در مراکز درمانی، کنترل موقعیت بیمار (RTLS) در اتاق های جراحی خواهد بود.


برای توضیحات بیشتر فایل پیوست را دریافت کنید...

 

   دانلود : HealthCare_RFID.pdf           حجم فایل 673 KB


 

 

 
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
توریست کارت
توریست کارت، یک کارت بانکی قابل استفاده برای گردشگران ورودی به کشور میباشد. این کارت کلیه امکانات شبکه بانکی کشور شامل خرید فروشگاهی، دریافت و انتقال از طریق خودپرداز و همچنین خریدهای اینترنتی را دارا میباشد. محدودیتی در تعداد دفعات شارژ کارت وجود نداشته و یکسال نیز اعتبار دارد....
.