سه شنبه ٠٨ فروردين ١٤٠٢ |

کنترل و رهگیری جواهر

استفاده از تکنولوژی(Radio Frequency Identification) RFID ، جستجوی و رهگیری اجسام با استفاده از امواج رادیویی، در گالری های طلا و جواهر باعث رفع یکی از مشکلات کهنه در این کسب و کار شده است .در بخش خرده فروشی هر فروشگاه، انباری شامل هزاران قطعه  با ارزش بسیار زیاد میباشد که با این تکنولوژی رهگیری(ورود و خروج) و کنترل دقیق انبار و قفسه های به راحتی قابل انجام خواهد بود. از مزایای این سامانه :

·         عدم نیاز به صرف زمان نیاز برای انبار گردانی

·         جلوگیری از مفقودی خصوصا در قطعات کوچک

·         امکان انبارگردانی و اطلاع از موجودی بصورت روزانه

·         استفاده بعنوان شناسنامه قطعه درصورت درخواست مشتری به فروش

·         نظارت و کنترل بر قطعات امانت داده شده به مشتری و یا سایر همکاران

برای کنترل و رهگیری لازمست که به هرقطعه ار جواهرات یک رادیو شناسه (Tag) متصل شده ، اما روش خواندن رادیو شناسه ها بستگی به روش اجرای پروژه خواهد داشت بدین معنی که میتوان برای کنترل از دستگاه های خوانش سیار (HandHeld) و یا ثابت (دستگاه خوانش متصل به دیوار و آنتن نصب شده در زیر قفسه) استفاده نمود.

دستگاه خوانش سیار (HandHeld)  :

اگرانبارها همان قفسه های نمایش (Showroom)  هستند لازمست از دستگاه خوانش سیار استفاده کرد ، برای دریافت اطلاعات رادیو شناسه ها، باید دستگاه خوانش به آرامی برروی قفسه ها حرکت داده شود ، اطلاعات رادیوشناسه ها در حافظه دستگاه ذخیره  و به نرم افزار اصلی انتقال و هرگونه مغایرت در اطلاعات نمایش داده خواهد شد.

دستگاه خوانش ثابت (Fixed):
اگر بطور ثابت نیاز به کنترل جواهرات وجود دارد، باید از دستگاه خوانش ثابت به همراه آنتن متصل به ورودی ها و  قفسه استفاده نمود . زمانی که جواهرات برروی قفسه قرارداده میشوند اطلاعات خوانده و پس از آن درصورت حرکت و یا خارج شدن جواهر از قفسه، دستگاه خوانش بلافاصله این تغییر را ثبت و گزارش خواهد داد . در این روش اطلاعات کاملا در زمان وقوع (Real-Time)  ثبت خواهد شد . در صورتیکه جواهری برای نشان دادن به مشتری خارج گردد ، اطلاعات خروج ثبت و مجدد پس قرارگرفتن در محل ، اطلاعات ورود ثبت خواهد شد.

 

 

   دانلود : Jewelry_RFID_Solution.pdf           حجم فایل 472 KB


 

 

 
 
 
 
 
 
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
 
کارت مهرگان
کارت مهرگان کارتی است که با مشارکت بانک ملی ایران صادر و دارندگان کارت میتوانند علاوه بر استفاده از  کلیه امکانات سایر کارت های بانکی کشور ، از مزایای ویژه بهره مند گردند. برای کلیه متقاضیان یک حساب در بانک ملی ایران افتتاح و پس از صدورکارت امکان استفاده از کارت وچود خواهد داشت. استفاده از کارت بدون محدودیت بوده و قوانین تمدید و استفاده از کازت کاملا مشابه سایر کارت های بانک ملی ایران خواهد بود.
.